• Hviezdoslavov Kubín je celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v umeleckom prednese a vrcholným podujatím, ktoré vytvára a formuje kultúru slovenského národa. V prednese poézie a prózy je otvorená v piatich kategóriách pre všetkých záujemcov od školského po seniorský vek a v dvoch vekových kategóriách pre recitačné kolektívy a divadlá poézie.

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne a Regionálny úrad školskej správy v Trenčíne v spolupráci s ďalšími organizátormi pripravujú recitačnú súťaž Hviezdoslavov Kubín 2024. Ide o 70. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých. Vyhlasovateľom súťaže, odborným garantom a hlavným finančným partnerom je Národné osvetové centrum.

Celoštátne kolo sa uskutoční už tradične v Dolnom Kubíne, a to v termíne od 18. do 22. júna 2024.

PROPOZÍCIE HK 2024

Všeky informácie sú zverejnené na stránke Trenčianskeho osvetového strediska TU

Pozvanka_na_krajske_kolo_HK_-_PB_2024.pdf

Pozvanka_na_okresne_kolo_HK_NM_2024.pdf - v mesiaci marec 2024

Pozvanka_na_obvodne_kola_70._HK.pdf  - v mesiaci marec 2024

POZVÁNKA_na_obvodné_kola_NM_-_70._HK.pdf -  v mesiaci február 2024

• Termíny uskutočnenia jednotlivých kôl viacstupňovej súťaže sú nasledovné:

A.) I. - III. kategória umeleckého prednesu poézie a prózy detí

1. Školské kolo
        · Termín: do 26. januára 2024

2. Obvodné kolo
        · Termín a miesto podujatia pre Nové Mesto nad Váhom a okolie: 13. a 14. február 2024, Mestské kultúrne stredisko v Novom Meste nad Váhom
        · Termín a miesto podujatia pre Trenčín a okolie: 26. a 27. február a 4. marca 2024, Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

3. Okresné kolo
        · Termín a miesto podujatia pre okres Nové Mesto nad Váhom: 22. marec 2024, MsKS Nové Mesto nad Váhom
        · Termín a miesto podujatia pre okres Trenčín: 4. apríla 2024, ZŠ Melčice - Lieskové

4. Krajské kolo Hviezdoslavov Kubín - Podjavorinskej Bzince
        · Termín a miesto podujatia: 22. apríl 2024, ZŠ Bzince pod Javorinou

B.) IV. a V. kategória umeleckého prednesu poézie a prózy mládeže a dospelých

1. Regionálne kolo
        · Termín a miesto podujatia: 8. apríl 2024, Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

2. Krajské kolo Hviezdoslavov Kubín - Štúrov Uhrovec
        · Termín a miesto podujatia: 29. apríla 2024, Dom kultúry Ľ. Štúra v Uhrovci

C.) recitačné kolektívy a divadlá poézie - I. a II. kategória

1. Krajské kolo Hviezdoslavov Kubín - Štúrov Uhrovec
        · Termín a miesto podujatia: 29. apríla 2024, Dom kultúry Ľ. Štúra v Uhrovci

Prihlasovanie do súťaže:
        · Link na prihlasovanie: https://www.nocka.sk/chcemsaprihlasit/prihlasenie
        · Video návod na prihlásenie recitátorov: https://youtube.com/watch?v=7Mk0NFAKe9s

Organizátori:
        · Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne
        · Regionálny úrad školskej správy v Trenčíne
        · CVČ Trenčín
        · GMAB v Trenčíne
        · MsKS Nové Mesto nad Váhom
        · Obce: Bzince pod Javorinou, Melčice - Lieskové, Uhrovec, Zemianske Podhradie
        · ZŠ: Bošáca, Bzince pod Javorinou, Melčice - Lieskové

Vyhlasovateľom, odborným garantom a hlavným finančným partnerom je Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.