• Duatlon

• - Registrácia a miesto konania: na Ostrove za bufetom v Trenčíne

Duatlon je organizovaná outdoorová aktivita Centrom voľného času v spolupráci s Občianskym združením Kolotoč. Je to športová súťaž pre deti základných škôl v Trenčíne. Koná sa jednorazovo v júni vonku na Ostrove v Zamarovciach v Trenčíne.

Súťažné kategórie:  1. mladší žiaci a žiačky (5-7 ročník)  - Beh - 800 m / jazda na bicykli 1500 m / Beh – 800m

2. starší žiaci a žiačky (8-9 ročník)  - Beh - 1500 m / jazda na bicykli  2x1500 m / Beh – 800m

Vyhodnotia sa prví traja víťazi v každej vekovej kategórií.

Cieľom projektu je motivovať deti k pohybovým aktivitám a vzbudiť záujem detí o športovanie.  Rozvíjať ich športové i osobnostné vlastnosti. Pobytom a pohybom vonku zlepšovať zdravie a formou súťaženia porovnať si výkony. Súťaž „ Všetci robia duatlon“ je určená pre všetky deti navštevujúce základnú školu 2. stupňa v meste Trenčín a okolí. Formou súťaže si deti zmerajú sily v disciplínach – beh a jazda na bicykli. Zažijú svoj vlastný duatlon. Získajú empirickú skúsenosť v úlohe pretekára, víťaza i porazeného. To všetko v duchu myšlienky Fair play.

Hlavným cieľom projektu je pritiahnuť deti v tomto období k športovým aktivitám a vyzdvihnúť plusy duatlonu. Zoznámiť sa aj s iným druhom športu pre jednotlivcov a zlepšovať kondíciu hravou a súťažnou formou.

Termín a čas: 13.6.2023 o 9,00 - 13,00

Miesto: Ostrov Zamarovce, Trenčín