• OZNAM

• Milí naši Cvčkári, vzhľadom na chorobnosť detí a celkovo nepriaznivé obdobie COVIDU, ktoré bohužiaľ stále pretrváva, vám pripomíname, že ak chceme v našej záujmovej činnosti pokračovať a vydržať, kým toto obdobie prehrmí, boli by sme vám vďační, keby aj naďalej dodržiavate tieto opatrenia:

1. Nezabudnite priniesť na krúžok tlačivo o bezpríznakovosti pre deti do dvanásť rokov. Dieťa, ktoré vykazuje príznaky akéhokoľvek ochorenia, nevoďte na krúžok.

2. Deti od dvanásť rokov sa riadia OTP režimom (vedúci krúžku kontroluje preukázanie sa potvrdením o prekonaní, očkovaní, alebo samotestom, ktorý môžete poslať na náš edupage)

3. Ak máte nariadenú karanténu, dodržujte ju prosím. Nezabudnite dať vedieť vedúcemu/cej krúžku, že na krúžok neprídete.

4. Nezabudnite sa v našich priestoroch riadiť všetkými aktuálnymi pokynmi: prekryte si horné dýchacie cesty, dezinfikujte si ruky a v priestore sa zdržujte len na nevyhnutný čas.

Veríme, že dodržiavanie týchto opatrení zabezpečí pravidelnú činnosť nášho centra. Ďakujeme vám.

• Gratulácia!!!

• Súťažnej prehliadky moderného tanca DEŇ TANCA 2021 sa zúčastnili aj dievčatá zo záujmového krúžku Džamál Junior.

Svojimi choreografiami pod vedením Mirky Volníkovej obsadili krásne strieborné a bronzové miesto.

Srdečne gratulujeme!!!

• Vyhodnotenie súťaže Hor sa do maľovania hôr

•

Téma hôr je trenčianskym deťom blízka. Do CVČ ste priniesli 38 výhľadov na hory, čo nás príjemne prekvapilo vzhľadom na to, že je to prvý ročník súťaže. Nebolo jednoduché vybrať z nich najlepšie, preto sme sa rozhodli 1. kategóriu, kde bolo najviac prác, rozdeliť ešte na dve ( 10-11 rokov a 12-14 rokov) a tak udeliť ďalšie 3 miesta naviac.

Náročné rozhodovanie si skúsila aj Šikovnica - Južanka, ktorej hlasy sme tiež prirátali do celkového hodnotenia prác. Nakoniec sa prihliadalo aj na dodržanie propozícií súťaže.

Tak nech sa páči, môžete sa kochať obľúbenými výhľadmi šikovných súťažiacich prvého ročníka:

Výsledky:

kategória 10-11 rokov:

1.miesto: Kiara Antalová - Západ slnka

2.miesto: Laura Kebísková - Jesenný vodopád

3.miesto: Nina Kotrhová - Zlatovské hory

kategória 12-14 rokov:

1.miesto: Sofia Miškolciová - Štrbské pleso

2.miesto: Hanka Maslová - Most v krajine

3. miesto: Juliána Kúkelová - Kriváň

2. kategória:

1.miesto: Peter Ščasnovič - Bez názvu

Víťazom blahoželáme.

Diplomy a ceny si môžu prísť vyzdvihnúť od 25. januára v pracovné dni v CVČ Trenčín.

Ďakujeme všetkým súťažiacim, ktorí sa zapojili. Mini účastnícky balíček s prekvapením čaká aj na tých, ktorí nevyhrali!!!

Tešíme sa na ďalší ročník ,,Hor sa do maľovania hôr" s inou témou a veríme, že aj keď sa vaša práca neumiestnila tento rok, budúci ročník sa opäť zapojíte.

• K Park

• Centrum voľného času je centrom, ktorého činnosť úzko súvisí s aktivitami vo voľnom čase, preto je pre nás samozrejmé PODPORIŤ projekt moderného športovo-oddychového priestoru K Park.

Na stránke www.kauflandpark.sk môžete aj VY podporiť mesto a spoločne tak získame areál so skate prvkami, ping-pong, streetball, workout, lezeckou stenou, oddychovým sedením a zeleňou.

Hlasovať môžete každý deň iba raz. Z pohodlia obývačky môžete podporiť dobrú vec, neváhajte a hlasujte!!!

Hlasovanie potrvá do 16. februára.

• Zostáva týždeň do konca súťaže

• Ak sa chcete podeliť o ,,váš obľubený výhľad", a pritom vyhrať aj pekné ceny z obchodíku Šikovnica - Južanka, môžete tak urobiť do 10. januára 2022.

To je posledný deň na odovzdanie vašich prác do tejto výtvarnej súťaže.

Tešíme sa na vaše práce :)

• Online hodiny krúžkov

• počas prázdnin krúžky cez Zoom neprebiehajú. Po prázdninách Vás budeme informovať o ďalšom fungovaní krúžkov. Prajeme šťastné a pokojné sviatky. Tím CVČ

• Posledná výzva!

• Dnes nám priniesli dobrí ľudia ďalšiu tašku okuliarov 💖😍😁 ak ešte niekde, niekto nájde dioptrické okuliare, ktoré nepotrebuje, posledný termín odovzdania je 13.12.2021 do 12.00 hod.

• Okuliare pre Afriku

• Balíček s okuliarmi bol odoslaný :-) Ďakujeme všetkým, ktorí venovali svoj čas dobrej veci a priniesli nám svoje dioptrické okuliare. Sme radi, že sme mohli aspoň takto pomôcť a možno niekto bude vidieť cez "naše" OKULIARE svet o niečo krajší.

• Vianočný stromček

• Deti z CVČ vyzdobili jeden zo stromčekov z krásneho "jedľového lesa" na Štúrovom námestí.

V dnešnej dobe je každá možnosť vyčariť okoloidúcim úsmev na tvári vzácna. Sme radi, že sme mohli prispieť svojou troškou.

Ďakujeme deťom, že si našli čas a vyrobili krásne ozdoby a prišli stromček osobne vyzdobiť.

• O PUTOVNÝ POHÁR CVČ

• Centrum voľného času vyhlásilo už 2. ročník celoročnej súťaže "O PUTOVNÝ POHÁR CVČ" pre školské kluby detí.

Do súťaže sa prihlásilo 8 oddelení z trenčianskeho okresu.

Prvou úlohou bolo vytvoriť "STRAŠIAKA so životopisom". Všetci strašiačikovia boli úžasní, deti využili svoju fantáziu naplno.

Hodnotili sme hlavne, koľko práce mali deti s výtvorom a aké boli kreatívne. Vyhodnotenie:

10 bodov

Žraloci - ŠKD Omšenie - vych. R. Marčeková

Nové sovičky - ŠKD Hodžova - vych. D. Kotrhová

Deti Slnka - ŠKD Chocholná Velčice - vych. M. Ďurišová

9 bodov

Alexandrovci - ŠKD Veľkomoravská - vych. A. Drgo

Tekvičky - ŠKD Dlhé Hony - vych. M. Ďurišová

8 bodov

Ľudia! - ŠKD Kubranská - vych. I. Masarovičová

Fidliki Tidliki - ŠKD Potočná - vych. M. Reháková

Usilovné sovičky - ŠKD Veľká Hradná - vych. G. Petríková a S. Detková

Body za všetky úlohy sa sčítajú, takže sa nemusíte báť, nič nie je stratené!