• voľné miesta na krúžky

• MÁME VOĽNÉ MIESTA NA KRÚŽKY:

- športová príprava

- Rozmarínček (6-12 rokov, pondelok a streda, 14:00-15:00)

- Baletky (7-12 rokov, utorok a štvrtok, 14:00-15:00)

- gymnastika (9-10 rokov, streda)

- gymnastika (11 a viac rokov, streda)

- gymnastika (4-5 rokov, štvrtok)

- gymnastika (8-9 rokov, utorok)

- jóga (dospelí, štvrtok, 17:30-18:30)

- tanečný klub

- angličtina (od 10 rokov, streda, 16:00-17:00)

Ak máte záujem, kontaktujte vedúceho krúžku. Info o krúžku a kontakt nájdete na našej stránke.

• OK Bio kat. C

• V utorok 14.februára 2023 sa v Centre voľného času konalo okresné kolo Biologickej olympiády - kategória C. Zúčastnilo sa jej 24 žiakov základných škôl a gymnázia trenčianskeho okresu. Súťažili v dvoch kategóriách- projektová časť a teoreticko- praktická časť.

V teoreticko- praktickej časti prvé tri miesta patria:

1. miesto - Eliške Mitýľovej - ZŠ Dlhé Hony, Trenčín

2. miesto - Margaréte Hrnčárovej - ZŠ Dlhé Hony, Trenčín

3. miesto - Alexandrovi Ševelovi - ZŠ s MŠ M. Rešetku, Horná Súča

V projektovej časti sa umiestnila na 1. mieste s postupom do KK: Linda Pavlovičová zo ZS s MŠ V. Mitúcha, Horné Srnie

Úspešných riešiteľov olympiády bolo 9. Všetkým srdečne blahoželáme.

• Grafika

• V pondelok sa zúčastnili žiaci z 3.A zo ZŠ Východná výchovno - vzdelávacieho programu pre školy s názvom GRAFIKA. Učili sa ako sa dajú pomocou rydla a linolea vytvoriť krásne obrazy.

Počas tvorenia ich milo prekvapil fašiangový sprievod detí z MŠ Východná, ktoré im prišli ukázať svoje krásne kostýmy. Ďakujeme za príjemné spestrenie hodiny.

• Fašiangová Výtvarka

• Na štvrtkovej Výtvarke sme mali fašiangovú náladu. Deti si z kartónu vytvorili vlastné masky, o ktorých porozprávali príbehy. Svoje masky prezentovali so spevom aj na chodbách CVČ a ZŠ Východnej.

Ak by ste mali záujem prihlásiť Vaše dieťa na Výtvarku, uvoľnili sa nám miesta na stredajší termín od 14:00 pre deti od 10-12 rokov.

• KK OSJaL

• 10.2.2023 sa konalo v spolupráci s RÚŠS v Trenčíne, krajské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Súťaže sa zúčastnili žiaci z 8 okresov, ktorí si zmerali sily v písomnom teste a v tvorbe rečníckeho prejavu.

1. miesto - Kristián Vrábel, ZŠ Š. Závodníka Pružina

2. miesto - Katarína Rudincová, ZŠ sv. Margitu Púchov

3. miesto - Miriam Tuchyňová, ZŠ Duklianska Bánovce nad Bebravou

Výhercom srdečne blahoželáme.

• Interaktívna prednáška

• Chceme Vás informovať o interaktívnej prednáške organizovanej n. o. LUNA Trenčín. Je bezplatná, určená pre laickú i odbornú verejnosť. Z kapacitných dôvodov je potrebné sa na ňu prihlásiť (viď link nižšie)

Téma: Domáce a rodovo podmienené násilie

Termín realizácie: 21. február 2023 o 16:00 h

Miesto konania: Verejná knižnica M. Rešetku v Trenčíne

Prihlásiť sa môžete na: https://forms.gle/Gqg7FSUdwT9XdSxMA

• Asociácia CVČ SR

• Stretnutie členov Asociácie CVČ SR, ktorej sme súčasťou, sa konalo v dňoch 8. a 9. 2. 2023 v Bratislave. Prioritou nášho centra je naďalej sa zlepšovať a profesionálne rásť. Aj preto sme mali zastúpenie na tomto inšpiratívnom podujatí, ktorého súčasťou bola výmena skúseností, spolupráca, ale i pomenovanie problémov, ktoré centrá trápia.

• Okresné kolo Dejepisnej olympiády

• V stredu 8.2.2023 sa uskutočnilo na ZŠ Veľkomoravskej okresné kolo Dejepisnej olympiády, kde si žiaci v štyroch katégóriach zmerali sily vo vedomostiach z dejepisu. Víťazom gratulujeme a prajeme veľa šťastia postupujúcim v reprezentovaní okresu Trenčín na krajskom kole.

• OK MO

• 25.1.2023 sa konalo OK matematickej olympiády pre žiakov 5.a 9.ročníka ZŠ a osemročných gymnázii. Súťaže sa zúčastnilo 37 žiakov z 13. škôl.

Kat. Z9 - 1. miesto Sofia Baleková, ZŠ Dlhé Hony, 2. miesto - Ema Lacková, ZŠ Dlhé Hony, 3. miesto Filip Peter, ZŠ s MŠ Horná Súča

Kat. Z5 - 1. miesto Peter Sloboda, ZŠ Kubranská, 3. miesto Jakub Lendvay, 3. miesto Ela Bevilaqua, ZŠ Dlhé Hony

Ďakujeme ZŠ Kubranská za poskytnuté priestory a pomoc pri organizácii. Víťazom srdečne blahoželáme a zúčastneným prajeme veľa úspechov v budúcom ročníku..