• O PUTOVNÝ POHÁR CVČ

• "O putovný pohár CVČ" je celoročná súťaž oddelení ŠKD. V 2. ročníku sa súťaže zúčastnilo 8 oddelení, z ktorých pokračovalo do poslednej úlohy 6.

Každá úloha bola zvlášť bodovaná. Výsledky nájdete na

výsledková listina 2022

Všetkým srdečne gratulujeme!!! Tešíme sa  budúci ročník :-)

• VÝSTAVA

• Súťaže sa zúčastnili žiaci z keramických krúžkov zo ZŠ Veľkomoravská a ZŠ Dlhé Hony.

Všetky diela boli krásne a veľmi originálne.

Príďte sa pozrieť, čo všetko deti dokážu, ak ich práca s hlinou baví.

• DENNÝ LETNÝ TÁBOR

• Milí rodičia, NEZABUDNITE prosím, že je povinné uhradiť poplatok za denný letný tábor do KONCA MÁJA. Kto neuhradí poplatok, do zoznamu zaradíme náhradníkov.

Ďakujeme za pochopenie.

• Deň Zeme

• Výtvarnej súťaže sa zúčastnili aj deti z MŠ Východná, ktorým sme odovzdali ceny osobne. Dúfame, že na budúci rok nás znovu detičky zo zapojených MŠ, potešia svojimi krásnymi výtvormi.

• RUN4FOREST

• Počasie sa nám vydarilo a beh dopadol k spokojnosti nielen nás, ale aj samotných bežcov.

Ďakujeme každému účastníkovi, ktorému záleží na našej prírode.

Po dohode s Lesným hospodárstvom, budú stromčeky vysadené v septembri 2022.

Budúci rok si to zopakujeme !!! :-))))))

• Deň matiek

• V pondelok sa nám podarilo vyčariť úsmev na tvári seniorom v domove sociálnych služieb na Lavičkovej ulici.

Ku Dňu matiek si naše šikovné detičky pripravili pod vedením pani učiteliek rôzne tanečné choreografie. Nechýbal ani umelecký prednes a všetkým seniorkám sme tak mohli vzdať úctu k ich významnému dňu.

• ZMENA !!!

• Počasie nám v sobotu nevyšlo, tak dúfame, že STREDA bude slnečná :-). Príďte si oddýchnuť na OSTROV a popritom si prejsť trasu so svojimi deťmi a podporiť tak dobrú vec!!!!

• Keramika pre deti

• V utorok si Miško a Lucas vyskúšali točenie na hrnčiarskom kruhu. Vôbec netušili, že sa im vydaria takéto krásne misky. Dominika a Emka vyrábali kvietky, ktoré odovzdáme na vystúpení tanečných krúžkov ku Dňu matiek v DSS Lavičková. Sme radi, že na našej keramike môžeme vytvárať výrobky, ktoré potešia nielen nás, ale urobia radosť aj iným.

• MAJÁLES

• Dnes sme s farmárom Kvetkom pripravili pre deti tvorivé dielničky. Mohli si vyrobiť kuriatka, prasiatka a kvietok do kvetináča. Ďakujeme KIC Trenčín, Sylvii zo SYLVYART a Deniske za pomoc pri tvorení.

• Keramika

• Tento týždeň si deti z ŠKD Východná prišli vyrobiť darčeky pre svoje mamičky ku Dňu matiek. Boli veľmi šikovné a dúfam, že ich výtvory mamičky potešia.

• Tekuté zlato

• V piatok sme ukončili cyklus vzdelávacieho programu TEKUTÉ ZLATO. Zúčastnilo sa ho 215 žiakov zo ZŠ Východná -1.A, 2.A, 3.A, 4.A a ZŠ Dlhé Hony- 1.A, 2.C, 4.A, 4.B, 4.C.